Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Brama garażowa.

Blog:  jaworze
Data dodania: 2008-08-31
wyślij wiadomość

Wybraliśmy  bramę garażową.Poniżej parametry techniczne i cena. 

 

   Brama garażowa segmentowa HÖRMANN typu LPU 40  wykonana z ocynkowanej blachy stalowej, ocieplona pianką poliuretanową (grubość segmentu 42 mm); wzór przetłoczenia poziome M; pełna; z mechanizmem sprężyn skrętnych typu N; ze wzmocnieniem górnym segmentu; prowadnice boczne malowane w kolorze białym RAL 9016; dolny segment z uszczelką progową

 

·         Woodgrain, w kolorze specjalnym RAL 8016 od zewnątrz; biało-szarym RAL 9002 od wewnątrz;

       napędem Supramatic E  z szyną K,  jednym pilotem HSM4

      wym. 4500x2250 mm

 

Cena netto bramy z montażem:                                                         6 635,52 PLN

Ilość:   1 szt.

 

VAT: 7 % dla usługi bud. w budynku mieszkalnym

Wartość brutto:                                                                    7 100,01 PLN

 

 

Wszystko fajnie tylko okres oczekiwania 6 tygodni.No ale przed zima zdążą przywieść bramei zamontować.blog budowlany - mojabudowa.pl

1Komentarze
gosc
Data dodania: 2008-09-11 18:40:58
meble do mieszkania.
Polecam ładne meble do domu.Podaje strone.www.galeria-mebli.pl Meble są tanie i eleganckie.
odpowiedz

Taras i schody

Blog:  jaworze
Data dodania: 2008-08-24
wyślij wiadomość

Nasze schody i Tarasik juz rozszalowane i wygląda to teraz tak.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

Zostały tez załozone rynny spustowe, przy docieplaniu budynku zostana ściągniete.Teraz czekamy na stolarkę , ma być na początku września.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

4Komentarze
gosc
Data dodania: 2008-08-24 22:35:58
SUPER SUPER
witam serdecznie jestem pod wrażeniem państwa budowy naprawdę pięknie aż miło popatarzeć na taki efekt naprawdę super efekt dachu wyszedł dla mnie bomba ;)) a... powiem szczerze jestem bardzo wymagąca i naprawdę ogólnie super a kiedy państwo mają zamiar się tam wprowadzić ??? ile czasu już trwa budowa ?? państwo zrobili to dzieło tak jak w projekcie ?? tak może jakieś rady dla mnie państo dadzą jakie ogrzewanie państwo planują tutaj widzę równie ludzie robią jedni .. podłogowe inni grzejniki ale uważam ze grzejniki w salonie ... kipski pomysł inni kanałowe grzejniki albo inni w ścianie grzejniki ale tych jest to koszt wr.... kosmiczny ja planuję ruszyć wczesną wiosną na rozpoczęcie budowy i ruszyć ostro z pracami bo chciałabym się na zimę wprowadzić ale ... nie wiem jak będzie z finansami :((( jak zwykle ..i z budową w jakim tempie część rzeczy będzie robiła firma a część systemem gospodarczyc a ... czym państwo budowaliście pustak ceramiczny tak ??? boki zewn. grubość jak ??? scianki działowe jaka grubość tak jak w projekcie 25 cm ???a 12 cm ? proszę o kontakt mail : ladyshop@wp.pl z góry śliczne dzięki i życzę powodzonka
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-25 23:52:21
Dziękuję że się Pani podoba , cieszą takie opinie.Generalnie wszystko budowalismy według projektu.Zależało mi na takim efekcie jak w projekcie, dlatego tez wybraliśmy projekt gotowy.Gdyby miały byc zmiany i inaczej jak w projekcie od początku zlecilibyśmy wykonanie gotowego projekty architektowi zmiast kupować gotowy.Można powiedzieć Budynek Wzorcowy.Odzwierciedla dokładnie projekt.Z małymi zmianami, szerokości drzwi wejściowych i szerokości okien w garazu z dołozeniem jednego dodatkowego okna.Zewnętrzne ściany 25 cm wewnetrzne ścianki działowe 12cm,Natomiast chcemy zstosować ogrzewanie podłogowe,mamy kilku znajomych , którzy wykorzystuja takie własnie ogrzewanie i są bardzo zadowoleni.Pozdrawiam i służę pomocą. Pozdrawiamy.
odpowiedz
Data dodania: 2008-08-26 01:03:08
OH... JAK MIŁO
witam ponownie dziękuję bardzo za cenne inf. widzę np. że niektórzy budują zewnętrzne ściany np. 36.5cm więc dlatego pytam się, zaś te od garażu działowe 25 np. te od garażu widziałam na projektach a te od łazienki 12cm drzwi szerokie na 120 i ja mam w planach tylko tak się zastanawiam że ta łazieneczka na dole jest bardzo mała jak państwo na ile cm przenieśli ją jeśli można dokładnie arkusz zobacz np. ten rozrysowany z dokładnymi danym ścian i szer oraz długość od architekta będę bardzo wdzięczna pomoże mi wyobrazić sobie wnętrze a ten narożnik jest wizualnie super ale czy jest praktyczny ..jeszcze go państwo nie użytkują ale gołym okiem czasami widać czy jest super ?? widziałam też że niektórzy prostują ściany i powstaje róg z patio ale może bardziej praktyczne a.... czy super wygląda ... to nie wiem pozdrawiam mail: ladyshop@wp.pl a.... a była by taka możliwość zobaczenia domku na żywo ???? jestem z mazowieckiego a zobaczenie domu będzie nagrodą za ciężką pracę a przy okazji wypocznie człowiek na weekendzie w górach ! pozdrawiam i jeszcze raz życzę powodzenia i robotnikom dodaje otuchy na dalszy ciąg pracy :))
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-27 00:00:25
Witam. U nas sciany są dwuwarstwowe,po wykonaniu docieplenia wełną lub steropianem ,będa miały 37cm.Drzwi wejściowe zwiekszylismy do 140cm natomiast łazienka na dole została niezmieniona,z uwagi że na górze są przewidziane dwie łazienki jedna z nich połączona z sypialnia co bardzo mi się podoba.Co do narożnika i tarasu może nie jest zbyt ustawny ale w dzisiejszych czasach w salonie nie ustawia sie aż tylu mebli,nam odpowiada taki układ.Według mnie filar który jest w środku jest częścią reprezentacyjna i ma podkreślać schody drewniane i salon, natomiast powiekszenie łazienki dolnej , gubi ten efekt,gdyz filar jest zabudowywany.Zapraszam do obejrzenia w realu naszego domku.Pozdrawiam.
odpowiedz

Stan surowy otwarty - ukończony

Blog:  jaworze
Data dodania: 2008-08-18
wyślij wiadomość

W czwartek 14.08.2008 skończyliśmy ścianki działowe i zostały wylane taras i schody wejściowe.Na wszystko wyszło 7 kubików betonu.Schody i taras tak jak w projekcie , bez zmian.Na budowę przyjechała ostatnia gruszka z betonem i co?poprostu podjechała pod budowę i się popsułablog budowlany - mojabudowa.pl Wysiadł kompresor i kierowca nie mógł nic zrobić.blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlany

Kierowca próbował usilnie coś z tym zrobić ale po 1 godzinie przyjechała na ratunek pompa na koszt firmy i mechanik tez na koszt firmy , który próbował naprawić samochód.Po przyjeździe drugiego samochodu do przepompowania betonu , morale chłopaków znacznie sie polpszyły.

mojabudowa.pl - blog budowlany

A oto szalunki przygotowane pod zbrojenie, tarasik

mojabudowa.pl - blog budowlany

Schody już zazbrojone i przygotowane pod beton.Tutaj widać że zbrojenie jest utopione w piasku ale to fotka z części montażowej jeszcze, pózniej zostało podniesione do góry ,aby beton dokładnie je oblał.

mojabudowa.pl - blog budowlany

W między czasie  otynkowaliśmy tez nad drzwiami w garażu i po obwodzie , aby było przugotowane pod założenie bramy garażowej,.

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

7Komentarze
mdaroch  
Data dodania: 2008-08-20 00:36:16
poddasze
Witam, Mam pytanko, czy podnośliliście skosy na poddaszu czy zostawiliście wersje pierwotną, choć ona wydaje mi się trochę za niska.... czy w okienkach garażowych zastosujecie tak jak szyszkowo - luksfery, czy macie inny pomysł? Pozdrowionka.....dach naprawdę super:)
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-20 06:04:14
Nie podnosiliśmy sciany kolankowej , dach jest tak jak w projekcie.Okna w garazu zrobiliśmy wieksze i będą okna a nie lukswery.Pozdrawiam.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2008-08-21 21:24:50
pozdro dla Majstra Paweł(młody)
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-22 07:09:12
do Pawła
Hello Paweł fajnie że trafiłeś na nasz blog i sie odezwałeś.Pozdrawiam.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2008-08-22 21:29:26
Kominy
Witam serdecznie my też jesteśmy w trakcie budowy Opałka i właśnie zaczynamy układac konstrukcję dachu,mam pytanie odnośnie kominów. Piszecie, że wyszło Wam 420 sztuk cegły klinkierowej oraz 200szt. cegły pełnej, mam pytanie na czym te cegły się opierają gdyż w środku widzę iż na piętrze zostały oryginalne kominy schiedla. Wykonywali jakiś wieniec? czy jak to wygłada? odkąd są układane te cegły? na czym są oparte?. Zgóry dziękuje za pomoc i wsparcie. Pozdrawiam i życzymy dalszych sukcesów.
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-22 23:45:56
Do Marka i Gosi
Witam.Na gotowym systemie powyżej wysokości krokwi a poniżej szczytu zostały zrobione płyty ,zaszalowane,zazbrojone i wylane betonem.Na tych płytach zostały obmurowane kominy ponad szczyt.Najpierw do momentu gdzie nie są widoczne na szczycie normalną cegłą a później klinkierem. Pozdrawiam.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2008-08-23 10:49:13
Kominy
Dziekujemy serdecznie za podpowiedź. Pozdrawiamy.
odpowiedz

Ścianki działowe

Blog:  jaworze
Data dodania: 2008-08-13
wyślij wiadomość

Wczoraj ekipa zaczęła wznosić ścianki działowe.Jako pierwsze ścianki otrzymało poddasze i widoczne już są pomieszczenia.

mojabudowa.pl - blog budowlany 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

A dzisiaj wygladało to już tak.

Wejście do łazienki z dużej sypialni i do garderoby.

mojabudowa.pl - blog budowlany 

Wejście z hallu do łazienki i sypialki

mojabudowa.pl - blog budowlany

Poniżej widok  sypialni srodkowej z balkonem.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Dzisiaj scianki działowe na poddaszu ukończone.W między czasie dojechała tez Mini koparka , aby wykonać wykopy pod fundament schodów i tarasu.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Szybko mała kopareczka uporała się z tym zajęciem. Poniżej wykop pod schody.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Wykop pod taras.

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na scianki działowe wyszło 70 m2 pustaka ceramicznego na poddaszu,A jutro szalunki pod taras i schody i ciąg dalszy ścianek ale juz na dole.

Pzdrawiamy Wszystkich.

5Komentarze
Data dodania: 2008-08-13 09:40:17
www.wiolutka.mojabudowa.pl
Witam Opalkowiczow :-)podziwaiam Wasze eksperowe tempo robot i swietnych fachowcow! Wasz projekt prawie ze zostal wybrany i przez nas, ale w ostatecznosci wybralismy Archon+ i dom w rododendronach 8. Mam pytanie odnosnie nawiewnikow : slyszalam opinie, ze w domach jednorodzinnych wentylacje rozwiazuje sie w inny sposob niz poprzez nawiewniki, ktore niewatpliwie powoduja pewna strate ciepla (polecane sa za to do blokow czy wiezowcow). Jesli moge spytac, kto Wam doradzil takie rozwiazanie i czy mieliscie okazje sie przekonac (u znajomych np), ze jest to sluszny wybor? serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz. Wiolutka
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-16 15:13:53
Witam.Na początku myślałem o systemie wentylacji z rekuperatorem,ale jest on kosztowny,Natomiast narazie spróbujemy wykorzystać system nawiewników,ponoć się sprawdzają,jak się nie sprawdzi ten system zastosujemy rekuperator.Pozdrawiam.
odpowiedz
jaworze  
Data dodania: 2008-08-17 09:03:27
Nawiewnik powietrza Nawiewnik powietrza to inaczej pasywny wlot powietrza. Nawiewnik powietrza jest małym urządzeniem montowanym najczęściej w oknie (najprościej i najtaniej) pozwalającym na “sączenie się” świeżego zewnętrznego powietrza do wnętrza mieszkania. Powietrze zużyte wylatuje wtedy kanałami wentylacyjnymi. Urządzenie to posiada na ogół możliwość regulacji wielkości strumienia powietrza i osłonę przeciw deszczową. Nawiewniki powietrza obecne są na rynku urządzeń dla budownictwa w Europie zachodniej od ponad trzydziestu lat. Wymyślono je i wprowadzono do użycia w krajach skandynawskich w latach sześćdziesiątych w celu poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń oraz eliminacji kondensacji pary wodnej na powierzchni szyb i ram okiennych. Idea wentylacji kontrolowanej z zastosowaniem nawiewników powietrza zaczęła się burzliwie rozwijać i zdobywać nowe rynki począwszy od okresu kryzysu energetycznego lat siedemdziesiątych. Wtedy to poszukiwano w budownictwie rozwiązań prostych i tanich, które poprawią jakość powietrza w pomieszczeniach zapewniając jednocześnie oszczędność energii. Nawiewniki okazały się tu idealnym rozwiązaniem. Ze Skandynawii “przeniosły” się do Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ostatnio “odkryto” je w Japonii i krajach Pacyfiku. W większości z tych państw w wyniku wieloletnich pozytywnych doświadczeń eksploatacyjnych wprowadzono administracyjną obligację stosowania nawiewników w nowoczesnych oknach.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2008-08-18 10:50:28
Mariusz budowa idzie.Święte i Sylwester u siebie?Panie Stasku kiedy montujemy wyłaz na dach?Dach został zrobiony dobrze tylko w jednym miejscu jest dachówka położona krzywo.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2009-02-19 17:34:29
Opałek 2g w Bielsku-Białej
Gratulacje, bardzo podoba mi się Wasz Opałek. Ja też mam zamiar wybrać ten projekt ale przed podjęciem decyzji chciałbym zobaczyć (nawet tylko z zewnątrz) Wasz dom. Mieszkam w Bielsku-Białej i w każdej chwili mogę podjechać do Jaworza. Bardzo proszę o wiadomość czy jest to możliwe. Gorące pozdrowienia - Tadeusz W.
odpowiedz

Opis nawiewników i zasada działania .

Blog:  jaworze
Data dodania: 2008-08-10
wyślij wiadomość

  Nawiewniki są na rynkach zachodnich towarem masowym sprzedawanym w milionach sztuk rocznie. Stawia się przed nimi coraz wyższe wymagania dotyczące parametrów użytkowych szczególnie mających wpływ na oszczędność energii i komfort użytkowania. W opinii fachowców i użytkowników największe nadzieje wiąże się z nawiewnikami sterowanymi różnicą ciśnień. One też zdobywają dominującą pozycję na rynku. Nawiewniki sterowane wilgotnością względną u jednych budzą wątpliwości, inni uważają je za bardzo dobre. Nawiewniki sterowane temperaturą w zasadzie poza Szwecją nie są rozpowszechnione. Spróbujmy wyjaśnić dlaczego tak jest krótko charakteryzując poszczególne rozwiązania.

NAWIEWNIKI STEROWANE RÓŻNICĄ CIŚNIEŃ

Główne zalety:

  • duża energooszczędność (sięgająca 50% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań - przy optymalnej charakterystyce przepływowej) wynikająca ze "stabilizowania" wielkości przepływu powietrza niezależnie od siły wiatru i temperatury na zewnątrz. Energooszczędność ta odbija się bezpośrednio na istotnym obniżeniu kosztów ogrzewania pomieszczeń.
  • brak ograniczeń zastosowania; nawiewniki sterowane różnicą ciśnień działają prawidłowo we wszystkich rodzajach konstrukcji budynków, wszystkich klimatach przez cały rok, mogą być również stosowane w pomieszczeniach, gdzie używa się otwartego płomienia (np. kuchnie gazowe, bojlery gazowe, gazowe piece centralnego ogrzewania).
  • zastosowane do systemu wentylacji mechanicznej wywiewnej, stanowią dodatkowo nieodzowny element automatycznej regulacji tego systemu. Samoczynnie wyrównują wydajność wentylacji na różnych piętrach budynku, oraz utrzymują to zrównoważenie niezależnie od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Działają analogicznie do zaworów termostatycznych w instalacjach centralnego ogrzewania.
  • prosta i niezawodna konstrukcja, która ma odbicie w ich cenie
  • urządzenia te działają samoczynnie, nie wymagają obsługi ani jakiegokolwiek zasilania.
jaworze
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 242131
Komentarzy: 163
Obserwują: 23
On-line: 9
Wpisów: 69 Galeria zdjęć: 214
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jaworze
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2014 czerwiec
2013 lipiec
2009 maj
2009 marzec
2008 październik
2008 wrzesień
2008 sierpień
2008 lipiec
2008 czerwiec
2008 maj
2008 kwiecień